• Hráč TBTP 2016

Příští zápas U13

Příští zápas U14

Ohlédnutí za NF U12

Dovolte mi, abych se s odstupem času ohlédl za Národním Finále, které pořádal BK Příbor společně s BC Nový Jičín během posledního dubnového víkendu.

Domácí TOROLA Basket Team Příbor vstupoval do závěrečného turnaje v kategorii U12 co by obhájce druhého místa z loňského NF v Pardubicích. Očekávání především fanoušků bylo velké, já osobně jsem ale kluky držel při zemi. Republiková špička se neskutečně vyrovnala, o čemž svědčí vyrovnané výsledky všech čtyř čtvrtfinále. Pojďme ale postupně. V základní skupině A jsme nejdříve narazili na Baskeťáky z Josefova. Na tým se kterým jsme měli bilanci 0:2 z přípravných turnajů. Nicméně na těchto turnajích nebyl náš tým zdaleka kompletní a při dvou těsných porážkách jsem tentokrát vyhlížel vítězství. A to se taky stalo. Výhra o 19 bodů byla dobrým vstupem do turnaje. V pátek 27.4.2018 v podvečer nás čekal soupeř, kterému jsme v přípravě taky těsně podlehli a to tým BA Nymburk. Výborně odehraný první poločas však nebyl tentokrát klíčem k úspěchu. Soupeř náš náskok ve druhém poločase postupně smazával a nakonec vydřel vítězství o 10 bodů. Vždy se říká, že o úspěchu či neúspěchu rozhoduje čtvrtfinále. My v něm nastoupili proti SKB Tigers České Budějovice, neboli proti výběru jižních Čech. Tentokrát nebyla výborná jen první půle, ale v podstatě celý zápas. Ještě 16 vteřin před koncem jsme vedli o bod a měli jsme míč v držení. V nešťastném závěru jsme inkasovali dva body a prohráli tak o jediný bod. Tohle byla velká škoda. Po roce jsme opět mohli hrát o medaile. Zápas poražených čtvrtfinalistů jsme museli jet odehrát do haly v Novém Jičíně a soupeřem nám byl tým BK Klatovy. Těžký soupeř a ještě těžší hledání motivace po slzavém zápase s Českými Budějovicemi. Nakonec kluci zvedli hlavy a perfektním výkonem smetli do té doby výborně hrající Klatovy. Vítězstvím o 19 bodů jsme se dostali do boje o konečné páté místo. Soupeř? BC Vysočina. Tým, který jsme sice loni v semifinále vyřadili, ale také tým, od kterého jsme v přípravě dostali o čtyřicet. Tento zápas byl z těch, kdy po dlouhou dobu taháte za kratší konec a nakonec ho vybojujete. Závěrečné čtyři minuty jsme vyhráli 14:0 a překlopili jsme tak vítězství o čtyři body na svou stranu. Jak se říká konec dobrý, všechno dobré. Je perfektní skončit turnaj vítězstvím. Pro mě osobně není páté místo v žádném případě zklamáním, spíš naopak. Týmy se maximálně vyrovnaly a z první osmičky mohl pomýšlet na medaili snad každý. Turnaj nakonec ovládl tým BK NH Flames Ostrava, který ve finále docela přesvědčivě zdolal obhájce titulu z Pardubic. Ano, ty Pardubice, které loni dávaly všem o padesát. Jen připomeňme, že šampióny z Ostravy jsem, letos v kvalifikaci dokázali porazit a loni byla Ostrava na NF až devátá. Prostě obrovsky vyrovnaná konkurence, kterou dokumentuje tvrzení jednoho z přítomných trenérů, který prohlásil, že pokud by se celý turnaj hrál znovu, že medailisty mohou být klidně úplně jiné týmy. Mě osobně těší úspěch našich kluků a opravdu to považuji za úspěch a pak také to, že jsme společně s týmem z Ostravy a Opavy přinesli nemalou porci bodů do koeficientu pro severní Moravu pro příští rok.

Chci strašně moc poděkovat našim skvělým fanouškům a dále pak všem lidem, kteří se podíleli na perfektní organizaci celé akce ať už v Příboře nebo v Novém Jičíně. To by ale bylo nošení dřeva do lesa a vody do studny. Ještě jednou díky moc.

© Created by TOROLA electronic, spol. s r.o.