TOROLA Basket Team Příbor

oficiální stránky basketbalového družstva

Aktuality

Vykradli jsme TATRAN

Druhé finálové kolo kvalifikace o postup na Národní finále minižáků U12 se hrálo tentokrát v ostravském pekle místních Plamenů, které hodlaly potvrdit svou nadvládu z prvního finálového kola a chtěly všechny soupeře spálit. Pojďme ale postupně. 

V prvním utkání podle očekávání porazil právě tým BK NH Flames Ostrava docela jednoduše další ostravský tým a to BK Snakes Ostrava v poměru 50:33. Toto byl největší bodový rozdíl ve skóre za celý víkend. Pak se totiž začaly dít věci. Následoval náš duel s Opavou, kterou jsme sice doma porazili o 18 bodů, ale zápasy se slezským týmem patří vždy mezi vyrovnané. Utkání jsme vyhráli o 10 bodů, když jsme neprohráli ani jednu ze čtyř čtvrtin, ale utkání to bylo velice vypjaté a dramatické až do závěrečné sirény. Ihned po tomto zápase následoval náš duel s ostravskými hady. V hlavách kluků to měl být možná nejjednodušší zápas z celého víkendu, ale opak byl pravdou. Snad únava z předcházejícího zápasu, možná podcenění soupeře z naší strany stálo za chudým poločasovým vedením o pouhé 3 body. To ale ještě nebylo vše. To co následovalo ve ¾ byla pro náš tým ledová sprcha. Nenásledovalo žádné navyšování náskoku, ba naopak naši kluci se strašně moc trápili a do posledního hracího období jsme šli s mankem 5 bodů. Tuto ztrátu jsme však za první minutu poslední osmiminutovky dokázali smazat a drama mohlo pokračovat. Pak to byla dlouhé minuty přetahovaná o každý bod, kdy se skóre několikrát přelévalo z jedné strany na druhou. Tento stav změnil až Vojta Pustějovský, který čtyřmi úspěšnými trestnými hody za sebou strhl definitivně vedení pro náš tým. Soupeř v závěru sice ještě kousal, ale vydřené vítězství jsme si už vzít nenechali. Dodejme, ještě výsledky dalších utkání našich soupeřů – BK NH Flames Ostrava – BK Opava 50:52 po prodloužení a BK Snakes Ostrava – BK Opava 52:53. Po sobotě jsme z Ostravy odjížděli se dvěma výhrami a vyhlíželi jsme nedělní „finále“ proti domácím Flames. Do zápasu jsme nastoupili luxusně a po prvních osmi minutách jsme vedli o 6 bodů. Náskok jsme ve druhém dějství však neudrželi a poločasové skóre tak bylo 27:30 v náš neprospěch. V poločasové přestávce jsem v šatně kluky uklidňoval, ještě více motivoval a provedl jsem jednu drobnou změnu v sestavení jednotlivých pětek. Tato změna snad pozitivně přispěla k tomu, co se odehrávalo na hřišti v následujících minutách. Minimální manko jsme rychle smazali a v šesté minutě třetího hracího období jsme vedli už dokonce dvouciferným vedením (+10). Před závěrečnými osmi minutami byl stav utkání 48:39 pro nás. Soupeř v polovině závěrečné čtvrtiny dokázal téměř srovnat (52:51). Poslední minuty však patřily našim klukům. Dokázali jsme ubránit nájezdy soupeře, v posledních dvou minutách jsme mu nedovolili dát ani bod a naopak my jsme zatížili konto soupeře osmi závěrečnými body v řadě. Plameny zhasly a peklo zamrzlo. Skvělý výkon celého týmu po celý víkend a po celou kvalifikaci nás podruhé za sebou pasoval do role nejlepšího týmu na severní Moravě. V hale Tatran se tak mohlo opět ozývat „Bukyho borci“. A věřte, to se neomrzí. Klukům, ale také našim fanouškům děkuji za předvedené výkony, jsem rád, že dokážeme vyhrávat vypjatá utkání a doufám, že tento trend udržíme i při zápasech Národního finále.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Opava                                            57 : 47 (13:13, 14:10, 17:14, 13:10)

Střelci: Kött Jakub 14, Pustějovský Vojtěch 11 (2/1), Domitra David 10 (2/0), Ivánek Viktor 8 (7/4), Gabzdyl Vít 5 (2/1), Mirafuentes Rafael 3 (2/1), Frydrych Patrik 2, Hübl Matyáš 2, Straka David 2, Bordovský Jan (2/0)         

TH: 17:7 (41,18%)

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava                          61 : 58 (11:11, 15:12, 9:17, 26:18)

Střelci: Pustějovský Vojtěch 14 (4/4), Gabzdyl Vít 9 (10/5), Kött Jakub 9 (3/1), Domitra David 6 (8/2), Frydrych Patrik 6 (1/0), Ivánek Viktor 5 (4/1), Bordovský Jan 4 (3/0), Mirafuentes Rafael 4, Straka David 2, Wavra Filip 2

TH: 33:13 (39,39%)

TOROLA Basket Team Příbor – BK NH Flames Ostrava  62 : 54 (18:12, 9:18, 21:9, 14:15)

Střelci: Ivánek Viktor 18 (3/2), Domitra David 7 (3/1), Kött Jakub 7 (5/3), Mirafuentes Rafael 7 (2/1), Pustějovský Vojtěch 7 (2/1), Bordovský Jan 6 (8/4), Gabzdyl Vít 6 (2/2), Skupeň Ondřej 3 (2/1), Frydrych Patrik 1 (2/1)

TH: 29:16 (55,18%)

© Created by TOROLA electronic, spol. s r.o.

Stránky spravuje Studio propagace a marketingu TOROLA electronic