Příští zápas U14

Aktuality

Kvalifikace o postup na Národní finále 2018 minižáků U12

TOROLA Basket Team Příbor – BK Opava   56 : 38 (18:10, 8:4, 15:13, 15:11)

Střelci: Pustějovský Vojtěch 14 (3/0), Kött Jakub 13 (5/3), Domitra David 11 (9/3), Ivánek Viktor 8, Bordovský Jan 6 (4/2), Frydrych Patrik 2 (2/0), Masopust Kryštof 2

TH: 23 : 8 (34,78%)

Úvodní zápas prvního kvalifikačního turnaje o postup na Národní finále, který jsme odehráli na domácí palubovce, byl jednoznačně našim nejlepším zápasem z náročného víkendu. Řekl bych, že jsem naše kluky ještě neviděl hrát lépe. V hlavách jsme měli nepovedený zápas s Opavou z ostravského Vánočního turnaje, kde jsme dostali nálož více jak 50 bodů (pravda, nebyli jsme kompletní). Další měření sil v této sezóně byly nedávno odehrané zápasy v Opavě, odkud jsme odjeli s bilancí 1:1 (+33, -10). Tohle byly zápasy jako den a noc. Nicméně Opavě chybělo v těchto zápasech 5 hráčů základní sestavy. Do Příbora na kvalifikaci však přijela Opava, jak se říká „v plné palbě“. Z tohoto důvodu jsme v žádném případě nenastupovali do utkání jako favorité. Přes vítězství ve všech čtvrtinách jsme se po skvělém kolektivním výkonu dostali k vytoužené výhře. Dostat od Opavy v průměru na čtvrtinu méně než 10 bodů je skvělá vizitka. Připomeňme si jen hráčskou základnu Opavy – 31 hráčů ročníku 2006 a 17 hráčů ročníku 2007. Takovému výběru se jen těžko odolává. I přesto naši kluci uspěli a já jsem na ně mohl být opět pyšný a hrdý.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava   47 : 30 (13:5, 14:7, 9:8, 11:10)

Střelci: Ivánek Viktor 10 (2/0), Pustějovský Vojtěch 10 (2/0), Bordovský Jan 6, Kött Jakub 4 (4/2), Straka David 4, Domitra David 3 (2/1), Frydrych Patrik 2, Gabzdyl Vilém 2, Grozman Michal 2, Masopust Kryštof 2, Wavra Filip 2

Ostravští hadi jsou našimi nejčastějšími soupeři v oblasti. Málo čím se můžeme překvapit. V základních kvalifikačních kolech se hadi odplazili vždy s pořádným výpraskem (-50, -45). Do Příbora teď však přijeli povzbuzeni snad první výhrou nad našim celkem o jediný bod, z již zmiňovaného Vánočního turnaje. Kluci z Ostravy a všichni jejich příznivci si určitě říkali „když to šlo jednou, proč by to nemělo jít podruhé. Ale bohužel pro ně – nešlo. Naše vítězství se vůbec nerodilo lehce. Docela zatažená obrana soupeře nám dělala místy problémy, ale to v podstatě všem týmům. Snaci všechna svá utkání prohráli (-9, -17, -4), skóre však mají v tabulce lepší, než Opava, která je zatím na třetím místě před nimi. Prostě účel světí prostředky a s tím my nic neuděláme. Nás mohou těšit dvě věci. Opět výhry ve všech čtvrtinách a nejlepší výsledek ze všech zúčastněných týmů proti BK Snakes Ostrava.

TH: 10 : 3 (30%)

TOROLA Basket Team Příbor – BK NH Flames Ostrava MOaP   47 : 69 (9:19, 13:18, 10:14, 15:18)

Střelci: Pustějovský Vojtěch 21 (4/3), Ivánek Viktor 11 (8/5), Kött Jakub 6 (3/2), Bordovský Jan 5 (6/3), Masopust Kryštof 2, Domitra David 1 (4/1), Macek Jakub 1 (2/1)

TH: 27 : 15 (55,55%)

Jednoznačný favorit kvalifikace, který prý dle svého tvrzení nebyl kompletní, nicméně posílený o velice šikovného hráče Nového Jičína nedal o víkendu v Příboře nikomu šanci. Snad jen „zalezlí“ hadi mohli mít proti hráčům Nové Huti za určitých okolností a za té nejpozitivnější konstalace nějakou šanci. To se ale nestalo a tak favorit si bez problémů z Příbora odváží tři výhry. V zápase s naším týmem si Ostraváci vybudovali základ úspěchu již během prvních osmi minut (+10). Ve druhém poločase byl rozdíl ve skóre už jen 7 bodů, nicméně výsledky jednotlivých period (-10, -5, -4, -3) daly podobu konečnému výsledku a ten je -22. Což už tak lichotivě nevypadá. Opět jsem se snažil najít pozitivum i na tomto zápase. Takže? Dokázali jsme dát BK NH Ostrava nejvíc bodů ze všech jejich víkendových soupeřů. Je tedy nutné opět zapracovat na obraně, abychom si nenechali definitivně ostravský rychlík ujet.

Závěrem bych chtěl poděkovat dvěma složkám, bez kterých by basketbal snad ani basketbalem být nemohl. Tou první jsou fanoušci. Dovolím si pochválit fanoušky všech týmů, ale ti naši jsou stejně nejlepší. Ti další, kterým bych chtěl vyseknout pochvalu, jsou páni rozhodčí a to i přesto, že ne vždy s jejich výroky během utkání souhlasím. I přesto si zaslouží poděkování a můj obdiv.

© Created by TOROLA electronic, spol. s r.o.